Saç Çıkarma Yöntemi (Denendi) ?>

Saç Çıkarma Yöntemi (Denendi)

Değerli okuyucularımız bu yazımızda sizlere dökülen ya da zayıflamış saçları tekrar nasıl çıkarabilirsiniz onu anlatmaya çalışacağız. Saç çıkarma yöntemleri ile bitki ilaç ve ürünlerden bahsedeceğiz.

Öncelikle bu yazımız tamamen tavsiye bir yazıdır ve garantisi kişiden kişiye değişmektedir.

Saçlar Neden Dökülür ?

İnsanlarda saç dökülmelerinin iki türlü sebebi vardır. Birincisi genetik yatkınlık ikincisi ise diğer sebepler.Eğer genetik yatkınlığınız varsa saçlarınızı bir gün kaybetme tehlikesi altındasınız demektir.Ancak saçlarınızı çok iyi korur ve bakımını düzenli olarak yaparsanız, saç dökülmelerini durdurabilmeniz mümkündür.Genetik yatkınlığı olmayan insanlara ise saç dökülmelerinin sebepleri olarak beslenme,stres,iklim değişiklikleri,yapay maddelerin kullanımı olarak gösterebiliriz.Bu zarar verici etkiler ortadan kalktıkça saçlar yenilenir.

Günde ortalama kaç saç teli dökülmelidir ?

Günde ortalama 100-200 tel dökümü normaldir.Stres yapmaya gerek yok ; çünkü dökülme doğal yenilenmenin göstergesidir ve saçlarda belirgin bir seyreklik oluşturmaz.Ayrıca bu miktarın daha da üzerinde saç dökülmesi problemi olabilir.Ancak dökülen saçlar yenileniyorsa problem oluşturmaz.

Yüce Allah her derdin şifasını da vermiştir.Unutmayalım ki her hastalığın ya da eksikliğin doğada Rabbimizin bize bahşettiği ekstralar vardır.Eğer doğadaki bu sırrı çözebilirsek hastalıkların her çeşidi derman bulacaktır.

Eğer Erkek Tipi Saç Dökülmesi Varsa ve Erkeklerde Saç Çıkarma ;

Değerli arkadaşlar sizlere tavsiyem, özellikle yaz aylarında kafanızı bir güzel jilete vurmanızdır.Kafayı kazıtmanın saç dökülmesine bi faydası yoktur sözüne ben katılmıyorum.Hiç değilse olan saç kökleri dinlenmiş olur.Ayrıca sizlere vereceğim karışımı saç köklerinize daha güzel sürebilmeniz için gereklidir.Saçları kazıttıktan hemen sonra ;

Çam terebetin,Badem Yağı,Jojoba yağı,Saf zeytin yağı,susam yağı,lavanta yağı,yılan yağı başta olmak üzere (diğer saça faydalı yağlar da eklenebilir) eşit miktarda karıştırın ve kafa derinize iki günde bir masaj yaparak uygulayın.Saçları kazıttığınız için kökler yağ özlerini daha iyi emecektir.İyice kafa derinize masaj yaparak saç köklerine yağı iyice emdirin.Bu işlem öncesinde kan dolaşımı hızlansın diye başınızı soğuk suyla yıkayabilirsiniz.Bu yağ başınızda en az yarım saat kadar dursun.Bu karışım sayenizde kafa derisindeki saç tutumu kolaylaşacak ve ölmek üzere olan saç kökleri canlanacaktır.

Kadın Tipi Saç dökülmesi ve Kadınlarda Saç Çıkarma

Kadınların saçlarını kazıtmaları mümkünsüz olduğundan yukarıdaki karışım için çok dikkatli olmalılar.Karışımı hazırladıktan sonra saçlarınızı soğuk suyla yıkayın.Daha sonra saç köklerinizi yıpratmadan parmaklarınızın etli kısmı ile kafa derinize masaj yapın ki saç kökleriniz iyice bu yağ karışımını emsin.Bunu 2 günde bir yapmanızda fayda vardır.Böylece yeni saçlar oluşmaya başlar ayrıca var olan saçlar da güçlenecektir.

Dediğimiz bu uygulamayı üç hafta boyunca yapın, daha sonra iki haftada bir ve kendinize yeterlilik kıldığınız andan itibaren haftada bir gün yapmanız yeterli olacaktır.Saç çıkarma işlemi için diğer yolları denemenize gerek yok.Bu uygulama sayesinde Allah’ın izni ile saçlarınız yerine gelecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir