Erkeklerde Sakal Çıkarma Yöntemleri ?>

Erkeklerde Sakal Çıkarma Yöntemleri

Birinci Yol

Günümüzde çoğu erkeğin sorunu olan ve kesin bir çözümü bulunmayan köselik problemini gidermek için başvurulacak çözüm doğal karışımlarda aranmalıdır.
Öncelikle bilinmesi gereken, 17 yaşına dek sakalın çıkmayışının giderilmesi gereken bir rahatsızlık olmadığıdır. Ancak 17-20 yaşları arasında köselik problemi devam ederse bu bir rahatsızlık olarak sayılabilir ve giderilmesi için çözümlere başvurulabilir.
Sarımsak ile Sakal Çıkarma


Sarımsağın surata sürülmesi daha çok gür sakalın değil, sakalın temelini sağlayacak tüylerin çıkmasını sağlar. Hiçbir tüylenme yoksa başvurmanız gereken ilk yöntem yüzünüze sarımsak sürmek olmalıdır. Alternatif tıpta etkisi tam olarak kanıtlanmamış bu yöntemi uygularken yüzünüzde yanma hissi oluşursa yüzünüzü bol su ile durulayın ve yöntemi bir daha uygulamayın.
Badem Yağı ile Sakal Çıkarma


Badem yağı sakal çıkarmada etkili bir yöntem değildir. Daha çok sakal ve bıyığın parlamasını amaçlayan kimseler badem yağı sürerler.
Tıraş Yöntemi ile Sakal Çıkarma

Tıraş olmak sakalın gürleşmesi konusunda etkili bir yöntemdir. Fakat zamanla halk içinde yaygınlaşmış olan tüyleri tersten alarak sakal çıkarma şeklinde bir yöntem mevcut değildir. Aksine zararlı olan tersine tıraş, yüzünüzü tahriş eder ve minik yaraların oluşmasına neden olur.

İltihap kapma tehlikesini de beraberinde getiren tersine tıraş yöntemini uygulamanız, çıkan sakallarınızı da kaybetmenize neden olabilir. Uygulanmasında zarar bulunmayan yöntem, doğru bir şekilde tıraş olunmasıdır.Uyguladığınız yöntemlere rağmen 3-4 ay içerisinde sakallarınızda gürleşme olmadıysa bir hekime başvurmanızda yarar vardır.

İkinci Yol

Size pek fazla bilinmeyen bir yöntemi anlatalım. Bu yöntem hem saç hem de sakal çıkarmada denenmiş etkili bir yöntemdir.

İhtiyacınız olanlar :
* Biraz buz
* Birkaç diş sarımsak
* Temiz bir yüz

Yüzünüzü güzelce yıkadıktan sonra buzları teninizde biraz gezdiriyorsunuz.Daha sonra sarmısakları ortadan ikiye kesip yüzünüzü tahriş edicek kadar bastırıp kan akar gibi kızarana kadar sürüyorsunuz. Bu işlemi birkaç kez yaptığınızda sakallar siyah olarak çıkacaktır.Bu yöntem kelliğe bile çözümdür.Tahriş etmesi yüzünden pek tercih edilmiyor olsada deneyenler  olumlu sonuçlar almıştır.

Üçüncü Yol

En etkili ve kesin yöntemdir.Bu yöntem için sakal ekimi yaptırabilirsiniz , ekilen sakallar kendi sakallarınız olduğu için dökülmezler .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir